W miniony weekend (tj. 05-07.07.2019) na Przełęczy pod Wieżycą odbywał się festiwal podczas, którego działy się rzeczy piękne, niezwykłe i jeszcze ciekawsze. Można było poczuć się jak tysiąc lat wcześniej! Działo się bardzo dużo, a najlepszym sposobem na przybliżenie Wam tych chwil jest obszerna galeria zdjęć. Zapraszam do oglądania.

W przypadku chęci skorzystania z zamieszczonych zdjęć proszę o kontakt mailowy: peterjochymek@gmail.com. Z chęcią się nimi podzielę ze wszystkimi. Spektakl jaki rozgrywał się podczas tych dni był dziełem wielu osób, mój udział był bardzo niewielki – uwiecznienie! Stąd bierze się mój obowiązek dzielenia się i użyczania zarejestrowanego materiału 🙂


JAK DAWNIEJ

WIEDZA

Nie zabrakło możliwości by poszerzyć swoją wiedzę o ciekawe zagadnienia z zakresu dawno minionych  czasów, w głównej mierze dotyczących naszego pochodzenia i dorobku kulturowego naszych przodków, z które korzystamy do dnia dzisiejszego. Części wykładów można było posłuchać ze sceny, inne siedząc przy ognisku.


RĘKODZIEŁO!

Powrót do przeszłości to również powrót do dawnych metod wytwarzania m. in. biżuterii, broni, napojów, ozdób z żelaza, miedzi, cyny czy brązu, drewnianych rzeźb, tkanin i ozdób z nich wykonanych. Było tego całe mnóstwo! Wyroby prezentowały się fantastycznie! Każdy z nich posiada swoją własną historię, o której posłuchać można było podczas dokonywania transakcji. Podczas warsztatów można było również podpatrzeć w jaki sposób zostały wykonywane.

MUZYKA

Nieodłączna część takie wydarzenia, nie mogło ich zabraknąć. Od muzyki średniowiecznej, etnicznej, przez ludową, po folk metal. Bębny, skrzypce, flety, gitary, kobzy! Nie umiem nawet nazwać wszystkich instrumentów jakie można było usłyszeć, nie jestem ekspertem z tej dziedziny, ale było tego dużo więcej.


DO BOJU

Pokaz możliwości wojów przykuwał uwagę każdego, kto akurat się tam pojawił. Nie sposób było przejść obojętnie.


Mistrz jest tylko jeden!

Dziękuję i gratuluję organizatorom za organizację tego wydarzenia. To była wielka porcja niezapomnianych wrażeń i zarazem źródło życiodajnej energii.

Sława!

PS. Niektórym się tak podobało, że aż pogubili pewne części … garderoby 😀

Autor zdjęć: Piotr Jochymek

About Author

Świat naokoło jest niewyobrażalnie ciekawy, a ciekawość nie ma końca! Dlatego wychodzę z domu codziennie, bo każdy jeden dzień można zamienić na wiele odkryć. Kolekcjonuję doznania, kolory, smaki, przygody i emocje. Od 2016 roku dzielę się tymi kolekcjami będąc przewodnikiem terenowym po Sudetach ...

Comments are closed.

WYSZEDŁ Z DOMU - WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE ®