W miniony weekend (12-13.09) w Górze odbyły się oficjalne Mistrzostwa Polski W Footbagu. Dwa medale, brązowy i srebrny, zdobył pochodzący z Ogorzelca (powiat kamiennogórski) Arkadiusz Stanek!

Footbag to nic innego jak pospolita zocha lub zośka 🙂

Brązowy medal wywalczył w dyscyplinie freestyle czyli po prostu wykonywanie trików. Był to układ trików pd wybrany podkład muzyczny. Zwyciężył przedstawiciel gospodarzy i obrońca tytułu mistrzowskiego – Marcin Bujko, drugi był Rafał Kaleta ze Strzelina.

Mistrzostwa Polski w Górze

Nasz zawodnik pierwszy od lewej.

Srebrny medal zdobył już w grze podwójnej (w deblu) w parze z Radosławem Turkiem z Wrocławia. Jak mówi sam Arek o tym medalu „siadło, to dla mnie zaskoczenie”

12011337_943560152375218_2495660803753039456_n
Absolwent Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze zdobył tym samym swój 15. i 16. medal Mistrzostw Polski. Nie lada wyczyn zważywszy, że ma dopiero 22 lata. Swoje pierwsze medale na tym szczeblu zdobywał już jako 16-latek. Gratulujemy i dziękujemy za sportową motywacje 🙂

(Aby zobaczyć finałowy występ Arka, trzeba w lewym górnym rogu wybrać z plejlisty odpowiedni film)

Arkadiusz Stanek w akcji

About Author

Świat naokoło jest niewyobrażalnie ciekawy, a ciekawość nie ma końca! Dlatego wychodzę z domu codziennie, bo każdy jeden dzień można zamienić na wiele odkryć. Kolekcjonuję doznania, kolory, smaki, przygody i emocje. Od 2016 roku dzielę się tymi kolekcjami będąc przewodnikiem terenowym po Sudetach ...

Leave A Reply

WYSZEDŁ Z DOMU - WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE ®