Miejsce absolutnie z duszą! Mieści się w 300-letnim, zabytkowym, szachulcowym spichlerzu. A w środku ogromna PASJA, WIEDZA i jeszcze raz EKSPONATY. Zapach starego drewna na wespół z zapachem skóry działają na zmysły, ale to co najciekawsze zostało dla oczu – kolekcja powozów, sań i zaprzęgów konnych z NAJZNAKOMITSZYCH ZAKŁADÓW W CAŁEJ EUROPIE! Jest ich około 60! Oprócz tego pokaźna kolekcja siodeł kawaleryjskich. uprzęży, kiełzn, jantarów oraz przeróżnych rozmaitości. Wszystko rozlokowane na kilku piętrach, pod wiekowymi stropnicami, zadbane w najlepszy z możliwych sposobów


GALERIA

Poniżej kilkanaście zdjęć tego co możecie zobaczyć w tym miejscu. Warto jednak wybrać się osobiście w te miejsce i zobaczyć, poczuć to wszystko, w asyście Pana Tadeusza, człowieka o wielkiej pasji i ogromnej wiedzy. Ileż ze starych czasów, czasów dyliżansów pocztowych i turystycznych omnibusów przetrwało w zmienionej formie do naszych czasów! Odwiedzając Pewna części zakładów, które w dawnych czasach produkowały powozy zajęła się produkcją samochodów. Tak np. było z zakładem Šustala który później został znaną Tatrą.

W obiekcie można zobaczyć m.in maski gazowe dla koni z czasów I wojny światowej. Mnóstwo to różnego rodzaju eksponatów związanych z podróżowaniem oraz pracą przy pomocy zaprzęgów konnych.

ZWIEDZANIE

Zwiedzanie odbywa się w grupach minimum 10 -osobowych o wcześniej rezerwacji telefonicznej. na co dzień muzeum jest zamknięte.

 

 

About Author

Świat naokoło jest niewyobrażalnie ciekawy, a ciekawość nie ma końca! Dlatego wychodzę z domu codziennie, bo każdy jeden dzień można zamienić na wiele odkryć. Kolekcjonuję doznania, kolory, smaki, przygody i emocje. Od 2016 roku dzielę się tymi kolekcjami będąc przewodnikiem terenowym po Sudetach ...

Comments are closed.

WYSZEDŁ Z DOMU - WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE ®