W miniony weekend (6-8.01) w niemieckim Oberhofie odbyła się kolejna runda Biathlonowego Pucharu Świata z udziałem najlepszych zawodniczek globu. Znakomicie wypadły czeskie biathlonistki pochodzące i trenujące od urodzenia w Jabloncu nad Nysą w czeskich Górach Izerskich.

Zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji Pucharu Świata Gabriela Koukalová (jeszcze do niedawna Soukalová) nie obniżyła lotów. Podczas zawodów rozgrywanych w miniony weekend wygrała 2 z 3 konkurencji – sprint oraz bieg ze startu wspólnego. W trzeciej konkurencji – biegu na dochodzenie – również uplasowała się w czołówce, zajęła drugie miejsce. Dzięki tym sukcesom objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
1Ale nie tylko ona zasłużyła na pochwałę. Jej koleżanka z reprezentacji, urodzona tuż „za miedzą” a dokładniej w Harrachovie Eva Puskarčiková zajęła w biegu ze startu masowego trzecią lokatę. W tej konkurencji Czeszki zdominowały konkurencję i we dwie znalazły się na podium.

2Dziewczyny trenujące w Jabloncu to te w blond włosach, wraz z nimi do zdjęcia pozuje druga w niedzielę Niemka Laura Dahlmaier.