Niewielka pod każdym względem Złotna zsuwająca się ze wschodnich Karkonoszy (czyli z Grzbietu Lasockiego) dostała się do finału w konkursie RZEKA ROKU 2015! Świetna wieść, tym bardziej gdy przyglądniemy się pozostałym finalistkom, a wśród nich odnajdziemy m. in. Barycz, Małą Panew, Wisłę czy Kanał Bydgoski!

Wow? Kibicujecie? Najlepiej zagłosujcie na nią. Można to zrobić już tylko do końca września tutaj: www.rzekaroku.pl. Głosujcie w końcu to nasza rzeka!

Przyrodnicy z Sudeckiego Towarzystwa Przyrodniczego

Jednym z celów konkursu jest promowanie mniej znanych rzek, (bądź odcinków większych, znanych rzek) i zwrócenie uwagi w kierunku ich wartości i potencjału.

Złotna

W wodach Złotnej świetnie czują się ryby, płazy, owady i bezkręgowce.

Złotna przepływa przez takie miejscowości jak Jarkowice i Miszkowice po czym uchodzi do Zbiornika Bukówka. Do konkursu została zgłoszona przez Sudeckie Towarzystwo Przyrodnicze. Już samo osiągnięcie finału jest w pewien sposób wyróżnieniem dla tego niezbyt często odwiedzanego przez turystów miejsca, bowiem ruch turystyczny w Karkonoszach koncentruje się przede wszystkim w jego zachodnich i środkowych częściach a Grzbiet Lasocki odwiedza już zdecydowanie mniej osób. To również podkreślenie walorów historycznych i kulturowych regionu a także potencjału przyrodniczego i zaangażowania przyrodników i społeczności lokalnych w dbanie o środowisko.

DSC01403
Ambasadorką konkursu jest znana podróżniczka i pisarka Beata Pawlikowska.

Odwiedzajcie również i  lajkujcie i śledźcie poczynania finałowe w kręgu Złotnej. Znajdziecie tu mnóstwo informacji o okolicach: Złotna – kandydatka na rzekę roku 2015 (facebookowy funpage)

fotografia: Krzysztof Kalemba

Przedstawiciel wyjątkowej flory z nad Złotnej – przenęt purpurowy

About Author

Świat naokoło jest niewyobrażalnie ciekawy, a ciekawość nie ma końca! Dlatego wychodzę z domu codziennie, bo każdy jeden dzień można zamienić na wiele odkryć. Kolekcjonuję doznania, kolory, smaki, przygody i emocje. Od 2016 roku dzielę się tymi kolekcjami będąc przewodnikiem terenowym po Sudetach ...

Leave A Reply

WYSZEDŁ Z DOMU - WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE ®