Ciężko przejść obok Niego obojętnie. Ma duszę? Mijają go tysiące jak nie dziesiątki tysięcy ludzi zmierzających na słynne Kolorowe Jeziorka. Stoi na trasie dojazdowej do tej atrakcji, niedaleko dolnych parkingów. Sporo osób przystaje obok by zrobić kilka zdjęć co absolutnie nie dziwi.


ZABYTEK

Ten zabytkowy dom przysłupowy wybudowany został w 3 ćwierci wieku XIX i jest wpisany na listę obiektów zabytkowych. Jest zamieszkały, chociaż podupada na zdrowiu co widać już na pierwszy rzut oka.


Strzeże go pies, który daje znać o każdym zbliżającym się zbyt blisko jego terytorium.


Piękny obiekt! Marzenie! Tak. Dom z duszą!

WIEŚCISZOWiCE

Niektórzy gdy słyszą nazwę tej wsi po raz pierwszy myślą, że to Ciszowice 😀 Wieś Ciszowice!

To bardzo stara wieś, której początki sięgają jeszcze połowy XIII wieku.  Ale nie będę poruszał tu jej historii – nie ten czas 🙂


Można w niej zobaczyć wiele starych domostw. Na listę zabytków wpisanych zostało ponad 30 obiektów mieszkalnych oraz budynków o znaczeniu gospodarczym. Część z nich jest w stanie bardzo ciężkim, niektóre są po części zawalone i czekają na swój niechybny koniec.

W górnej części wsi sporo zabudowań powstało z lokalnego budulca – amfibolitów, które były również eksploatowane w tutejszym kamieniołomie.

About Author

Świat naokoło jest niewyobrażalnie ciekawy, a ciekawość nie ma końca! Dlatego wychodzę z domu codziennie, bo każdy jeden dzień można zamienić na wiele odkryć. Kolekcjonuję doznania, kolory, smaki, przygody i emocje. Od 2016 roku dzielę się tymi kolekcjami będąc przewodnikiem terenowym po Sudetach ...

Comments are closed.

WYSZEDŁ Z DOMU - WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE ®