Nieopodal Zamku Książ, w parku, stoi Mauzoleum Hochbergów, dawnych „panów” na zamku. Można w nim zobaczyć ciekawe rzeczy m. in. cykl fresków przedstawiający zamek widziany z czterech różnych stron świata.

Nie rzucają się w oczy, oby je dostrzec trzeba dobrze przyjrzeć się sklepieniu nad oknami.

Ich autorem jest Felix Anton Scheffler, bawarski malarz tworzący głównie na Dolnym Śląsku w XVIII wieku. Przede wszystkim znany jest z fresków o tematyce sakralnej. W Książku natomiast zaprezentował coś zupełnie innego.


W latach 1705 – 1732 Zamek Książ został przebudowany w stylu barokowym. Te wydarzenie zainspirowało malarza, który uwiecznił nowe oblicze zamku na 4 freskach, we wspomnianym mauzoleum.

Dzięki nim można cofnąć się w czasie i porównać bryłę ówczesnego zamku ze stanem obecnym. Potrzebna będzie dobra znajomość zamku, dobre oko oraz trochę wyobraźni 🙂

Mauzoleum jest udostępnione do zwiedzania dla turystów.

 

Co myślisz po przeczytaniu tego artykułu? Dodaj swój komentarz

Podobało Ci się? Polub artykuł lub podziel się nim na facebooku!

About Author

Świat naokoło jest niewyobrażalnie ciekawy, a ciekawość nie ma końca! Dlatego wychodzę z domu codziennie, bo każdy jeden dzień można zamienić na wiele odkryć. Kolekcjonuję doznania, kolory, smaki, przygody i emocje. Od 2016 roku dzielę się tymi kolekcjami będąc przewodnikiem terenowym po Sudetach ...

Comments are closed.

WYSZEDŁ Z DOMU - WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE ®
Przejdź do paska narzędzi