Karkonosze są na tyle znane i rozpoznawalne, że chyba każdy Polak z łatwością poznał by je na fotografiach. Jednak nie każdy miał w swoim życiu przywilej podziwiania ich z góry. Niech ten przywilej będzie już dostępny każdemu dzięki obszernej galerii, którą prezentujemy poniżej, choć „na żywo’ wciąż pozostanie tylko nielicznym śmiałkom. W 2015 roku prezentowaliśmy kilkanaście fotografii z lotu ptaka wykonanych przez paralotniarza z Jeleniej Góry Zbigniewa Dekę. Dziś mamy przyjemność udostępnić o wiele szerszą galerię. Niech cieszy oczy! Miłego podziwiania!
Część 1.
Skompilowaliśmy aż 50 fotografii, które publikujemy w 2 częściach (po 25 każda :p)
Zdjęcia wykonano w latach 2013- 2016 roku, podczas paralotniarskich eskapad nad najwyższe pasmo górskie Sudetów. Niektóre fotografie są nieco gorszej jakości ze względu na warunki atmosferyczne „tam w górze” uniemożliwiające wykonanie fotografii w najlepszej jakości. Mimo wszystko wyciągnęliśmy z nich maksimum piękna i mamy nadzieje, że Wam się spodobają!
Pozdrowienia Panie Zbyszku! Życzymy miękkich lądowań! Dziękujemy za foty! Świetna robota!
Miłego oglądania 🙂

1. Śnieżka od strony północnej z widokiem na Równię pod Śnieżką. Na fotografii widzimy również „mury” po spływie gruzowym (tzw rynna śmierci) porośnięte roślinnością i przecinające Drogę Jubileuszową.

3. Kopuła szczytowa Śnieżki z infrastrukturą widziana od stronie północnej (polskiej). Po prawej stronie fotografii Góra Studniczna

4. Kopuła szczytowa Śnieżki z infrastrukturą (stacja meteorologiczna IMGW oraz Kaplica św. Wawrzyńca)

5. Zachodnie zbocza Śnieżki przez które poprowadzono szlak turystyczny tzw „zakosy”. Na drugim planie Studnicni hora (Góra Studniczna) stromo opadająca w kocioł polodowcowy Úpská jáma (Kocioł Upy)

6. Północno-wschodnie zbocza Śnieżki oraz Droga Jubileuszowa. W oddali Przełęcz pod Śnieżką ze Schroniskiem PTTK Dom Śląski

7. Śnieżka i okolice od strony północnej. Na fotografii widzimy również Kocioł Łomniczki w pełnej okazałości oraz szlak prowadzący przez ten kocioł w kierunku Schroniska Nad Łomniczką.

8. Równia pod Śnieżką zwężająca się Przełęczą pod Śnieżką w kierunku Śnieżki, widok od strony zachodniej.

9. Przełęcz pod Śnieżką ze Schroniskiem PTTK Dom Śląski i Śnieżka od strony półncno-zachodniej. Na fotografii dobrze widoczny również Kocioł Łomniczki

16. Zachodnie zbocza Śnieżki przez które poprowadzono szlak turystyczny tzw „zakosy”. Na drugim planie Studnicni hora (Góra Studniczna) stromo opadająca w kocioł polodowcowy Úpská jáma (Kocioł Upy).

17. Równia pod Śnieżką podcięta od południa (od prawej strony) ścianami kotła polodowcowego Úpská jáma. Na drugim planie dobrze widoczna Śnieżka a po lewej stronie fotografii również Kopa.

18. Równia pod Śnieżką ze schroniskiem Luční bouda oraz na jej prawej stronie szczyt Góry Studnicznej (Studnicni hora)

20. Przewężenie łączące Równię pod Śnieżką ze Śnieżką które stanowi Przełęcz pod Śnieżką, ze Schroniskiem PTTK Dom Śląski. Na drugim planie Studnicni hora, a za nią po prawej stronie Lucni Hora.

21. Średnia Kopa na której zboczach dopatrzymy się popularne, czeskie schronisko Jelenka. Szlak prowadzący w kierunku Śnieżki po pokonaniu szczytu Średniej Kopy wspina się na Czarną Kopę. W oddali, po lewej stronie fotografii widać Czarną Gorę (Černá hora)

24. Przewężenie łączące Równię pod Śnieżką ze Śnieżką które stanowi Przełęcz pod Śnieżką, ze Schroniskiem PTTK Dom Śląski
Jak wrażenia?
Ciekawi jesteśmy, które fotografie podobały Wam się najbardziej. Swoje „typy” zostawiajcie w komentarzach. Czekajcie uważnie na kolejną porcję zdjęć para’lotniczych – JUŻ NIEBAWEM! Tym razem przeniesiemy się bardziej na zachód 🙂
Dobrych Świąt! 🙂