W miniony weekend (6-8.01) w niemieckim Oberhofie odbyła się kolejna runda Biathlonowego Pucharu Świata z udziałem najlepszych zawodniczek globu. Znakomicie wypadły czeskie biathlonistki pochodzące i trenujące od urodzenia w Jabloncu nad Nysą w czeskich Górach Izerskich.

Zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji Pucharu Świata Gabriela Koukalová (jeszcze do niedawna Soukalová) nie obniżyła lotów. Podczas zawodów rozgrywanych w miniony weekend wygrała 2 z 3 konkurencji – sprint oraz bieg ze startu wspólnego. W trzeciej konkurencji – biegu na dochodzenie – również uplasowała się w czołówce, zajęła drugie miejsce. Dzięki tym sukcesom objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
1Ale nie tylko ona zasłużyła na pochwałę. Jej koleżanka z reprezentacji, urodzona tuż „za miedzą” a dokładniej w Harrachovie Eva Puskarčiková zajęła w biegu ze startu masowego trzecią lokatę. W tej konkurencji Czeszki zdominowały konkurencję i we dwie znalazły się na podium.

2Dziewczyny trenujące w Jabloncu to te w blond włosach, wraz z nimi do zdjęcia pozuje druga w niedzielę Niemka Laura Dahlmaier.

Co myślisz po przeczytaniu tego artykułu? Dodaj swój komentarz

Podobało Ci się? Polub artykuł lub podziel się nim na facebooku!

About Author

Świat naokoło jest niewyobrażalnie ciekawy, a ciekawość nie ma końca! Dlatego wychodzę z domu codziennie, bo każdy jeden dzień można zamienić na wiele odkryć. Kolekcjonuję doznania, kolory, smaki, przygody i emocje. Od 2016 roku dzielę się tymi kolekcjami będąc przewodnikiem terenowym po Sudetach ...

Leave A Reply

WYSZEDŁ Z DOMU
WYSZEDŁ Z DOMU - WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE ®
Przejdź do paska narzędzi