Galeria 45 fotografii ukazujących krajobrazowe i przyrodnicze piękno Beskidu Śląskiego. Zdjęcia (w większości) zostały wykonane w 2019 roku, podczas jesieni.

Beskid Śląski zalicza się do Beskidów Zachodnich, podobnie jak wiele innych pasm górskich polskich Karpat (np. Beskid Mały, Beskid Żywiecki, Beskid Makowski, Beskid Sądecki, Beskid Wyspowy czy Gorce). Leży (w zasadzie to góruje) nie tylko na terytorium Polski ale również i jego część znajduje się na terytorium Republiki Czeskiej.


Na fotografiach można podziwiać takie szczyty jak Klimczok, Kotarz, Grabowa, Biały Krzyż, Kopa Skrzyczeńska, Malinów, Magurka Wiślańska, Gawlast, Skrzyczne (najwyższy szczyt pasma) Magurka Radziechowska, Glinne oraz Barania Góra.

KLIMCZOK i OKOLICE

SKRZYCZNE I OKOLICE

JEZIORO CZERNIEŃSKIE

BARANIA GÓRA I PANORAMY ZE SZCZYTU

INNE

MŁODA WISŁA

About Author

Świat naokoło jest niewyobrażalnie ciekawy, a ciekawość nie ma końca! Dlatego wychodzę z domu codziennie, bo każdy jeden dzień można zamienić na wiele odkryć. Kolekcjonuję doznania, kolory, smaki, przygody i emocje. Od 2016 roku dzielę się tymi kolekcjami będąc przewodnikiem terenowym po Sudetach ...

Comments are closed.

WYSZEDŁ Z DOMU - WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE ®