Muchów – niewielka wieś zagubiona gdzieś na Pogórzu Kaczawskim – był w minioną sobotę miejscem gdzie działy się rzeczy niezwykłe! Ci, dla których minione czasy są w dalszym ciągu inspiracją mogli tego dnia świętować. To był festiwal tańca i śpiewu, miecza i tarczy, wiedzy i zabawy, dawnej kultury i humoru. Zapraszamy do krótkiego podsumowania fotograficznego.

PRZESILANIE SIĘ PÓR, ŻYWIOŁÓW, PŁCI …

Program był bardzo urozmaicony. Od pokazów rekonstrukcyjnych średniowiecznych wojowników oraz turniej strzelecki z łuku tradycyjnego po warsztaty ze śpiewu, haftu, zielarstwa i tańca. Przed wieczornymi koncertami znalazła się jeszcze chwila na transfer wiedzy. Wykłady o tematyce słowiańskiego święta Nocy Kupały (Palinocki) poruszyły kwestie płodności u naszych przodków i praprzodków a także symboliki tego wydarzenia dla ludów zamieszkujących te tereny od dawien dawna (począwszy od wspólnego rdzenia praindoeuropejskiego aż po dziś dzień).

Wieczór wypełniły koncerty i wspólne tańce.

Powrót do starych czasów to również powrót do korzeni i powrót do Natury. Zamiast wszechobecnych syntetyków doby XXI wieku, surowcami które dominowały były len, bawełna skóra, drewno i żelazo. Piękne średniowieczne stroje w które ubrani byli artyści z rożnych stron Polski (a nawet i spoza Polski) przykuwały wzrok. Do tego tańce, których na co dzień się już nie wykonuje! Energia w czystej postaci 🙂

My byliśmy zaskoczeni! Dawno nie byliśmy na festiwalu tak prawdziwym i naturalnym, tak szczerym i przyjaznym. W środku dzikich lasów, tajemniczych gór, pod gołym niebem, na łące, pośród dźwięków średniowiecza i ludowych strojów. To wszystko stworzyło niepowtarzalny klimat! A towarzyszyła temu na każdym kroku Matka Natura oraz dawni Bogowie!


Mamy nadzieje, że za rok znowu się spotkamy 🙂


Zapraszamy do oglądania galerii z wydarzenia. Jakby ktoś był zainteresowany wykorzystaniem zdjęć prosimy o informację i wtedy podeślemy zdjęcia na adres  mailowy w lepszej jakości.

ŁUK, MIECZ, TOPÓR …


WIANKI, TAŃCE, ŚPIEWY i HULAŃCE


GĘDŹBA …


Gratulujemy organizatorom i uczestnikom festiwalu stworzenia takiego wydarzenia 🙂

Na deser nagranie z finałowego utworu koncertu Dziwoludów! 🙂

Autor zdjęć: Piotr Jochymek

About Author

Świat naokoło jest niewyobrażalnie ciekawy, a ciekawość nie ma końca! Dlatego wychodzę z domu codziennie, bo każdy jeden dzień można zamienić na wiele odkryć. Kolekcjonuję doznania, kolory, smaki, przygody i emocje. Od 2016 roku dzielę się tymi kolekcjami będąc przewodnikiem terenowym po Sudetach ...

Comments are closed.

WYSZEDŁ Z DOMU - WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE ®