Północno-zachodnie krańce Gór Wałbrzyskich to świetne miejsce by podziwiać niemal cały Masyw Ślęży i dobrze przyjrzeć się przebiegowi grzbietów. Geografia tego pasmo jest bardziej złożona niż się powszechnie ją ocenia – nie ogranicza się do dwóch głównych szczytów oddzielonych Przełęczą Tąpadła – Ślęży i Raduni.


W Masywie Ślęży szczytów jest więcej!

Te widoczne z wymienionej perspektywy podpisałem na fotografii poniżej
.

Oczywiście to nie wszystkie jakie w tym paśmie się wyróżnia. Kilka innych szczytów nakłada się na te wyższe będące nieco dalej i nie sposób ich rozróżnić. Kilka jest schowanych za Wieżycą, Ślężą czy Radunią. Jest jeszcze np taki Bartoszek, którego oznaczyłem na zdjęciu, ale jego kulminacja jest prawie niedostrzegalna – szczyt ten wznosi się ponad Przełęcz Dębową oddzielającą go od Wieżycy zaledwie o 5 metrów i również w terenie ciężko powiedzieć gdzie to jest (przez to nikt go nie kojarzy).

Kto wie gdzie jest Bartoszek? 🙂

 

About Author

Świat naokoło jest niewyobrażalnie ciekawy, a ciekawość nie ma końca! Dlatego wychodzę z domu codziennie, bo każdy jeden dzień można zamienić na wiele odkryć. Kolekcjonuję doznania, kolory, smaki, przygody i emocje. Od 2016 roku dzielę się tymi kolekcjami będąc przewodnikiem terenowym po Sudetach ...

Leave A Reply

WYSZEDŁ Z DOMU - WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE ®