Karkonosze są na tyle znane i rozpoznawalne, że chyba każdy Polak z łatwością poznał by je na fotografiach. Jednak nie każdy miał w swoim życiu przywilej podziwiania ich z góry. Niech ten przywilej będzie już dostępny każdemu dzięki obszernej galerii, którą prezentujemy poniżej, choć „na żywo’ wciąż pozostanie tylko nielicznym śmiałkom. W 2015 roku prezentowaliśmy kilkanaście fotografii z lotu ptaka wykonanych przez paralotniarza z Jeleniej Góry Zbigniewa Dekę. Dziś mamy przyjemność udostępnić o wiele szerszą galerię. Niech cieszy oczy! Miłego podziwiania!

Część 1.

Skompilowaliśmy aż 50 fotografii, które publikujemy w 2 częściach (po 25 każda :p)

Zdjęcia wykonano w latach 2013- 2016 roku, podczas paralotniarskich eskapad nad najwyższe pasmo górskie Sudetów. Niektóre fotografie są nieco gorszej jakości ze względu na warunki atmosferyczne „tam w górze” uniemożliwiające wykonanie fotografii w najlepszej jakości. Mimo wszystko wyciągnęliśmy z nich maksimum piękna i mamy nadzieje, że Wam się spodobają!

Pozdrowienia Panie Zbyszku! Życzymy miękkich lądowań! Dziękujemy za foty! Świetna robota!

Miłego oglądania 🙂

1. Śnieżka od strony północnej z widokiem na Równię pod Śnieżką. Na fotografii widzimy również „mury” po spływie gruzowym (tzw rynna śmierci) porośnięte roślinnością i przecinające Drogę Jubileuszową.


2. Śnieżka od strony północno-wschodniej i szlak prowadzący od strony Czarnej Kopy

3. Kopuła szczytowa Śnieżki z infrastrukturą widziana od stronie północnej (polskiej). Po prawej stronie fotografii Góra Studniczna

4. Kopuła szczytowa Śnieżki z infrastrukturą (stacja meteorologiczna IMGW oraz Kaplica św. Wawrzyńca)

5. Zachodnie zbocza Śnieżki przez które poprowadzono szlak turystyczny tzw „zakosy”. Na drugim planie Studnicni hora (Góra Studniczna) stromo opadająca w kocioł polodowcowy Úpská jáma (Kocioł Upy)

6. Północno-wschodnie zbocza Śnieżki oraz Droga Jubileuszowa. W oddali Przełęcz pod Śnieżką ze Schroniskiem PTTK Dom Śląski

7. Śnieżka i okolice od strony północnej. Na fotografii widzimy również Kocioł Łomniczki w pełnej okazałości oraz szlak prowadzący przez ten kocioł w kierunku Schroniska Nad Łomniczką.

8. Równia pod Śnieżką zwężająca się Przełęczą pod Śnieżką w kierunku Śnieżki, widok od strony zachodniej.

9. Przełęcz pod Śnieżką ze Schroniskiem PTTK Dom Śląski i Śnieżka od strony półncno-zachodniej. Na fotografii dobrze widoczny również Kocioł Łomniczki

10. Kopuła szczytowa Śnieżki od strony północnej.

11. Śnieżka w pełnej okazałości widziany od strony północnej

12. Kopuła szczytowa Śnieżki widziana od strony północnej

13. Kopuła szczytowa Śnieżki wraz z infrastrukturą widziana od góry

14. Śnieżka od strony północno-wschodniej i szlak prowadzący od strony Czarnego Grzbietu. 

15. Śnieżka od strony północno-wschodniej i szlak prowadzący od strony Czarnego Grzbietu. 

16. Zachodnie zbocza Śnieżki przez które poprowadzono szlak turystyczny tzw „zakosy”. Na drugim planie Studnicni hora (Góra Studniczna) stromo opadająca w kocioł polodowcowy Úpská jáma (Kocioł Upy).

17. Równia pod Śnieżką podcięta od południa (od prawej strony) ścianami kotła polodowcowego Úpská jáma. Na drugim planie dobrze widoczna Śnieżka a po lewej stronie fotografii również Kopa.

18. Równia pod Śnieżką ze schroniskiem Luční bouda oraz na jej prawej stronie szczyt Góry Studnicznej (Studnicni hora)

19. Równia pod Śnieżką, Przełęcz pod Śnieżką i Śnieżka

20. Przewężenie łączące Równię pod Śnieżką ze Śnieżką które stanowi Przełęcz pod Śnieżką, ze Schroniskiem PTTK Dom Śląski. Na drugim planie Studnicni hora, a za nią po prawej stronie Lucni Hora.

21. Średnia Kopa na której zboczach dopatrzymy się popularne, czeskie schronisko Jelenka. Szlak prowadzący w kierunku Śnieżki po pokonaniu szczytu Średniej Kopy wspina się na Czarną Kopę. W oddali, po lewej stronie fotografii widać Czarną Gorę (Černá hora)

22. Przełęcz pod Śnieżką i Równia pod Śnieżką

23. Przełęcz pod Śnieżką i Równia pod Śnieżką we wczesnowiosennej scenerii.

24. Przewężenie łączące Równię pod Śnieżką ze Śnieżką które stanowi Przełęcz pod Śnieżką, ze Schroniskiem PTTK Dom Śląski

25. Śnieżka widziana z … bardzo wysoka :p


Jak wrażenia?

Ciekawi jesteśmy, które fotografie podobały Wam się najbardziej. Swoje „typy” zostawiajcie w komentarzach. Czekajcie uważnie na kolejną porcję zdjęć para’lotniczych – JUŻ NIEBAWEM! Tym razem przeniesiemy się bardziej na zachód 🙂

Dobrych Świąt! 🙂

About Author

Świat naokoło jest niewyobrażalnie ciekawy, a ciekawość nie ma końca! Dlatego wychodzę z domu codziennie, bo każdy jeden dzień można zamienić na wiele odkryć. Kolekcjonuję doznania, kolory, smaki, przygody i emocje. Od 2016 roku dzielę się tymi kolekcjami będąc przewodnikiem terenowym po Sudetach ...

Leave A Reply

WYSZEDŁ Z DOMU - WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE ®