Od maja do września trwały prace remontowe fragmentu niebieskiego szlaku turystycznego z Przełęczy Okraj na Czoło (Kowarski Grzbiet). Jak wygląda ten szlak obecnie? Z pewnością będzie wygodniej go przemierzać.
Wyszedł z Domu - Remont szlaku ...

Postkatastroficzny, górnoreglowy las świerkowy na Kowarskim Grzbiecie

Karkonoski Park Narodowy w porozumieniu ze swoim czeskim odpowiednikiem KRNAP’em zdecydował się na remont szlaku aby ułatwić na nim poruszanie się turystom. Ci, którzy wędrowali tędy w trakcie roztopów czy o  deszczowych porach mogą rozumieć potrzebę podjęcia się remontu. Szlak nie należał do najłatwiejszych, w dodatku przez brak dostatecznej ilości przepustów był bardzo błotnisty i często obsuwał się wręcz pod nogami, nie mówiąc już o tym, że często służył za koryto okresowym strumieniom.

Jeden z kilkudziesięciu nowych przepustów na szlaku ...

Jeden z kilkudziesięciu nowych przepustów na szlaku …

Prace uwzględniały uporządkowanie szlaku w tym wyłożenie jego fragmentów kamieniem przez co został trochę wyrównany. W niektórych miejscach wzdłuż szlaku ułożono uschnięte świerkowe pnie. To co chyba jednak najbardziej przydatne (i efektywne) to przepusty wodne, których na tym niespełna 2 km odcinku pojawiło się kilkadziesiąt, dzięki czemu szlak nawet podczas obfitych opadów będę odwadniany. W jego dolnej części pojawił się również świerkowy płot (ogrodzenie).

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Jak można było przeczytać na stronie KPN-u prace realizowane były w „ramach projektu: Ochrona najcenniejszych ekosystemów Karkonoskiego Parku Narodowego (…)”

Wyszedł z Domu - Remont Szlaku ...
W tym samym czasie wyremontowany został również górny odcinek żółtego szlaku prowadzący od granicy Karkonoskiego Parku Narodowego na Skalny Stół.

A Panoramy z tego odcinka się nie zmieniły i są wciąż wysoceurokliwe 🙂

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Co myślisz po przeczytaniu tego artykułu? Dodaj swój komentarz

Podobało Ci się? Polub artykuł lub podziel się nim na facebooku!

About Author

Świat naokoło jest niewyobrażalnie ciekawy, a ciekawość nie ma końca! Dlatego wychodzę z domu codziennie, bo każdy jeden dzień można zamienić na wiele odkryć. Kolekcjonuję doznania, kolory, smaki, przygody i emocje. Od 2016 roku dzielę się tymi kolekcjami będąc przewodnikiem terenowym po Sudetach ...

Leave A Reply

WYSZEDŁ Z DOMU
WYSZEDŁ Z DOMU - WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE ®
Przejdź do paska narzędzi